5е українською Довідник з правил 5e (для спільноти ІНРІУМ)

Перевірити Увагу:

  Ельф

  Риси ельфів


  Ваш персонаж ельф має різноманітні природні здібності - результат тисяч років ельфійського вдосконалення.

  Покращення здібностей. Значення вашої Спритності зростає на 2.

  Вік. Хоча ельфи досягають фізичної зрілості приблизно в той же вік, що і люди, їхнє розуміння дорослішання виходить за рамки фізичного зростання, щоб охопити світовий досвід. Ельфи, як правило, стають дорослим та беруть доросле ім’я у віці 100 років, та можуть жити до 750 років.

  Світогляд. Ельфи люблять свободу, різноманіття та самовираження, тому вони віддають перевагу м’якшим аспектам хаосу. Вони цінують і захищають свободу інших, як і власну, і вони частіше добрі, ніж ні.

  Розмір. Зріст ельфів коливається від заледве 5 до більш як 6 футів, і вони мають струнку тілобудову. Ваш розмір - середній.

  Швидкість. Ваша базова швидкість ходьби становить 30 футів.

  Темний зір. Пристосовані до сутінкових лісів і нічного неба, ви маєте добрий зір у темряві та у тьмяному освітленні. Ви можете бачити в тьмяному світлі на відстань до 60 футів так, ніби в умовах яскравого світла, а в темряві - так, ніби в умовах тьмяного світла. У темряві ви не розрізняєте кольори, лише відтінки сірого.

  Загострені чуття. Ви опанували навичку Увага.

  Нащадок фей. Ви робите з перевагою рятівні кидки проти ефекту “зачарований”, і вас неможливо приспати магією.

  Транс. Ельфи не потребують сну. Натомість вони проводять по 4 години на день у глибокій медитації, залишаючись напівпритомними. (Слово спільною мовою для такої медитації - “транс”). Під час медитації ви можете мати щось на зразок снів; такі видіння насправді є ментальними вправами, виробленими роками практики. Після такого відпочинку ви здобуваєте ті самі привілеї, що й люди після 8-годинного сну.

  Мови. Можете говорити, читати й писати спільною та ельфійською мовами. Ельфійська мова плавна, з тонкими інтонаціями і складною граматикою. Ельфійська література багата й різноманітна, а їхні пісні та вірші відомі серед інших рас. Багато бардів вивчають ельфійську мову, щоб додати балади ельфів до свого репертуару.

  Високий ельф

  Як високий ельф ви маєте гострий розум та досвід принаймні з основами магії. У багатьох ігрових світах існують два різновиди вищих ельфів. Один тип є гордовитим і непокірним, вважаючи себе кращими за неельфів і навіть за інших ельфів. Інший тип більш поширений і більш дружній, а також зустрічається серед людей та інших рас.

  Покращення здібностей. Значення вашого Інтелекту зростає на 1.

  Опанування зброї ельфів. Ви досвідчені у користування довгими та короткими мечами, а також довгими та короткими луками.

  Замовляння. Ви знаєте одне замовляння за власним вибором зі списку чарівника. Ваша чаротворча здібність - Інтелект.

  Додаткова мова. Ви можете говорити, читати й писати однією додатковою мовою за власним вибором.

  Поділитися: