5е українською Довідник з правил 5e (для спільноти ІНРІУМ)

Перевірити Увагу:

  Отрути

  З огляду на свою підступну та смертоносну природу, отрути поза законом у більшості суспільств, але є улюбленим інструментом серед убивць, дроу та інших злих істот.

  Отрути бувають наступних чотирьох типів.

  Контактна. Контактну отруту можна намазати на предмет, і вона залишається активною, поки її не торкнуться або не змиють. Істота, яка торкається контактної отрути відкритою шкірою, піддається ефекту отрути.

  Поглинальна. Істота повинна проковтнути цілу порцію поглинальної отрути, щоб відчути її наслідки. Порцію можна надати з їжею чи рідиною. Ви можете вирішити, що часткова порція має менший ефект, тож дає перевагу на рятівний кидок чи завдає тільки половину ушкоджень у випадку невдалого рятунку.

  Вдихальна. Ці отрути є порошками або газами, які починають діяти при вдиханні. Роздмухування порошку чи вивільнення газу впливає на істот у 5-футовому кубі. Утворена хмара одразу після цього розсіюється. Затримування подиху неефективне проти вдихальної отрути, оскільки вона вражає слизову оболонку носа, сльозові шляхи та інші частини тіла.

  Травмувальна. Травмувальну отруту можна застосувати до зброї, боєприпасів, компонентів пасток та інших предметів, які завдають колотих та різаних ушкоджень, ця отрута залишається активною, поки не потрапить у рану або не буде змита. Істота, що отримує колоті або різані ушкодження від предмета, вкритого отрутою, зазнає отруйного ефекту.

  Предмет Тип Ціна за порцію
  Кров убивці Поглинальна 150 зм
  Отурська кіптява Вдихальна 500 зм
  Слиз плазуна Контактна 200 зм
  Отрута дроу Травмувальна 200 зм
  Есенція етеру Вдихальна 300 зм
  Капость Вдихальна 250 зм
  Опівнічні сльози Поглинальна 1,500 зм
  Таґґітова олія Контактна 400 зм
  Бліда настоянка Поглинальна 250 зм
  Отрута пурпурного черва Травмувальна 2,000 зм
  Зміїна отрута Травмувальна 200 зм
  Заціпеніння Поглинальна 600 зм
  Сироватка правди Поглинальна 150 зм
  Отрута виверни Травмувальна 1,200 зм

  Зразки отрут

  Кожен тип отрути має власний виснажливий ефект.

  Кров убивці (поглинальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 10. У випадку невдачі вона отримує 6 (1к12) ушкоджень отрутою і стає отруєною на 24 години. У разі успішного рятунку істота зазнає половини ушкоджень і не є отруєною.

  Отурська кіптява (вдихальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити ряткидок Статури з КС 13, або отримає 10 (3к6) ушкоджень отрутою, і повинна повторювати рятівні кидки на початку кожного свого ходу. Кожен наступний провалений рятунок завдає істоті 3 (1к6) ушкоджень отрутою. Після трьох успішних рятівних кидків дія отрути закінчується.

  Слиз повзуна (контактна). Цю отруту треба збирати з мертвого або недієздатного повзуна. Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 13, або буде отруєна на 1 хвилину. Отруєна істота паралізована. Істота може повторювати рятівний кидок в кінці кожного свого ходу, припиняючи ефект у разі успіху.

  Отрута дроу (травмувальна). Цю отруту зазвичай виготовляють лише дроу і лише в місці, де немає сонячного світла. Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 13, або буде отруєна на 1 годину. Якщо рятівний кидок провалюється на 5 або більше, істота також непритомна, допоки отруєна таким чином. Істота прокидається, якщо зазнає ушкоджень, або якщо інша істота витрачає дію, щоб її розбудити.

  Есенція етеру (вдихальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 15, або буде отруєною упродовж 8 годин. Отруєна істота непритомна. Істота прокидається, якщо зазнає ушкоджень, або якщо інша істота витрачає дію, щоб її розбудити.

  Капость (вдихальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 15, або стає отруєною на 1 годину. Отруєна істота осліплена.

  Опівнічні сльози (поглинальна). Істота, яка проковтнула цю отруту, не зазнає жодних ефектів до півночі. Якщо до цього часу отруту не було нейтралізовано, істота повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 17, отримуючи 31 (9к6) ушкоджень отрутою у випадку невдачі або половину цих ушкоджень за умови успіху.

  Таґґітова олія (контактна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 13, або буде отруєною упродовж 24 годин. Отруєна істота непритомна. Істота прокидається, якщо зазнає ушкоджень.

  Бліда настоянка (поглинальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 16, або отримає 3 (1к6) ушкоджень отрутою та стане отруєною. Отруєна істота повинна повторювати рятівний кидок кожні 24 години, отримуючи 3 (1к6) ушкоджень отрутою у випадку невдачі. Доки ця отрута триває, завдані нею ушкодження нічим неможливо зцілити. Після сімох успішних рятівних кидків ефект закінчується, і істота може зцілюватися як звичайно.

  Отрута пурпурного черва (травмувальна). Цю отруту треба зібрати з мертвого або недієздатного пурпурного черва. Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 19, отримуючи 42 (12к6) ушкоджень отрутою у випадку невдачі або половину цих ушкоджень за умови успіху.

  Зміїна отрута (травмувальна). Цю отруту треба зібрати з мертвої або недієздатної гігантської отруйної змії. Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 11, отримуючи 10 (3к6) ушкоджень отрутою у випадку невдачі або половину цих ушкоджень за умови успіху.

  Заціпеніння (поглинальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 15, або стає отруєною на 4к6 годин. Отруєна істота недієздатна.

  Сироватка правди (поглинальна). Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 11 або стає отруєною на 1 годину. Отруєна істота не може свідомо сказати неправду, як під ефектом чарів “Зона правди”.

  Отрута виверни (травмувальна). Цю отруту треба зібрати з мертвої або недієздатної виверни. Істота, на яку діє ця отрута, повинна зробити рятівний кидок Статури з КС 15, отримуючи 24 (7к6) ушкоджень отрутою у випадку невдачі або половину цих ушкоджень за умови успіху.

  Поділитися: