5е українською Довідник з правил 5e (для спільноти ІНРІУМ)

Перевірити Увагу:

  Антимагічна сфера [Antimagic field]

  Перешкоджання, 8 рівень; клірик, чарівник
  Час створення: 1 дія
  Відстань: На себе (сфера радіусом 10 футів)
  Складові: В, С, М (дрібка залізного пороху або залізна стружка)
  Тривалість: Концентрація, до 1 години

  Невидима антимагічна сфера радіусом 10 футів оточує вас. Ця область відокремлена від магічної енергії, яка наповнює мультисвіт. У сфері неможливо створити чари, прикликані істоти зникають, і навіть магічні предмети стають звичайними. Поки діють чари, сфера рухається з вами й відцентрована на вас.

  Чари та інші магічні ефекти, окрім створених артефактами або богами, пригнічуються в сфері й не можуть проникнути крізь неї. Чарунка, якою намагаються створити чари, витрачається, але чари пригнічуються. Допоки ефект пригнічений, він не працює, але час дії пригніченого ефекту враховується як звичайна тривалість чарів.

  Прицільні ефекти. Чари та інші магічні ефекти, такі як магічна стріла і причаруванння особи, що націлюються на істоту або предмет у сфері, не діють на ціль.

  Область магії. Область впливу інших чарів чи магічних ефектів, як вогняна куля, не можуть поширюватися в цій сфері. Якщо сфера накладається на область магії, частина магії в області сфери пригнічується. Наприклад, полум’я, створене стіною вогню, пригнічується у межах сфери, створюючи прохід у стіні, якщо перетин областей достатньо великий.

  Чари. Будь-які активні чари чи інший магічний вплив на істоту чи предмет у сфері пригнічується, поки істота чи предмет залишаються у сфері.

  Магічні предмети. Властивості й сили магічних предметів пригнічені у сфері. Наприклад, довгий меч +1 у сфері діє як немагічний довгий меч.
  Властивості та сили магічної зброї пригнічуються, якщо їх використовують проти цілі у сфері або їх тримає нападник у сфері. Якщо магічна зброя чи магічний боєприпас повністю виходить зі сфери (наприклад, ви вистрілюєте магічною стрілою чи кидаєте магічний спис у ціль за межами сфери), магія такого предмета перестає бути пригніченою, щойно предмет повністю виходить зі сфери.

  Магічні подорожі. Телепортація та планарні подорожі не спрацьовують у сфері, незалежно від того, чи є сфера кінцевою метою чи відправною точкою такої магічної подорожі. Портали до іншого розташування, світу чи плану буття, так само як відкриття міжвимірного простору, такого як створений чарами мотузка трюків, тимчасово закриваються, поки перебувають у сфері.

  Істоти та предмети. Істоти чи предмети, прикликані або створені магічно, тимчасово перестають існувати у сфері. Така істота миттєво з’являється знову, щойно простір, у якому вона перебувала, залишає область впливу сфери.

  Розвіювання магії. Чари та магічні ефекти, такі як розвіювання магії, не впливають на сферу. Так само сфери, створені різними чарами Антимагічна сфера не знищують один одного.

  Поділитися: